Pompy ciepła

Pompy ciepła, to ekologiczne źródło czystej, zielonej energii. Jedną z najważniejszych decyzji, które należy podjąć na etapie budowy bądź modernizacji domu jest ta, odnosząca się do wyboru właściwego systemu ogrzewania. Pompy ciepła powietrze - woda i ziemia - woda dają gwarancję największych oszczędności. Niskie koszty eksploatacji, a także szybki zwrot z inwestycji, skutecznie przekonują do tych nowoczesnych urządzeń. Marka Galmet to konkurencyjne ceny i najlepsze pomy ciepła. Dzięki rozwiniętej technologii pompy ciepła pozyskują darmową energię z zasobów naturalnych: powietrza czy gruntu.

Pompa ciepła typu powietrze-woda lub ziemia woda wyposażona w inteligentny sterownik dotykowy, pozwala użytkownikom na swobodne i komfortowe zaprogramowanie procesu ogrzewania domu i wody użytkowej, według własnych potrzeb. W praktyce gwarantuje to znaczne podniesienie komfortu życia domowników.

POMPY POWIETRZE - WODA DO C.W.U.

Ekologiczne pompy ciepła pracujące w systemie powietrze - woda czerpią energię z powietrza i w efektywny sposób przetwarzają ją na energię potrzebną do ogrzewania wody użytkowej. Pompa ciepła powietrzna wyposażona w duży zbiornik gwarantuje komfortowe użytkowanie całej rodzinie lub stanowi zewnętrzny podgrzewacz wody w istniejącym systemie. Instalowana jest wewnątrz budynku, a sam montaż przebiega bardzo szybko.

POMPY POWIETRZE - WODA DO C.W.U. I C.O.

Najwydajniejsze pompy ciepła pracujące w systemie powietrze-woda. Charakteryzuje je szeroki zakres możliwości, m.in. grzanie pomieszczeń, ogrzewanie wody użytkowej, wody basenowej, sterowanie dodatkową grzałką elektr., pompą cyrkulacyjną i obiegami grzewczymi. Wysokie COP: do 4,72 i klasa energetyczna do A++ gwarantują wydajną pracę powietrznej pompy ciepła i oszczędność kosztów ogrzewania.

POMPY ZIEMIA - WODA DO C.W.U. I C.O.

Ekologiczne pompy ciepła pracujące w systemie ziemia - woda czerpią energię z gruntu i przetwarzają ją na energię potrzebną do ogrzewania. Zapewniają kompleksową obsługę wszystkich instalacji – woda użytkowa, c.o., woda w basenie. Pompy ciepła oferują najwyższe parametry pracy niezależnie od temperatury na zewnątrz. Pompy w systemie ziemia - woda instalowane są wewnątrz budynków.

Kotły c.o.

Węgiel kamienny i drewno opałowe to wciąż najpopularniejsze źródło ciepła w domach Polaków. Spalane w coraz nowocześniejszych kotłach, jeszcze wydajniej ogrzewają domy i wodę użytkową. Nowoczesne kotły c.o. umożliwiają pracę z wydajnością ponad 94%.Posiadają najwyższą 5 klasę, która potwierdza wysoką sprawność i dbałość o środowisko naturalne. Wykonane ze specjalnie wzmocnionej stali kotłowej gwarantują oszczędną i stabilną pracę przez wiele lat. Nad wydajną i nieprzerwaną pracą kotłów centralnego ogrzewania czuwają dzisiaj zaawansowane sterowniki, umożliwiające zdalne zarządzanie domowym systemem grzewczym. W ofercie firmy Galmet znajdują się kotły z podajnikiem oraz bez niego.

KOTŁY C.O. Z PODAJNIKIEM - 5 KLASA

Automatyczne kotły c.o. najwyższej 5-tej klasy. Oferują najwyższą sprawność i troskę o środowisko naturalne. Paliwem jest wysokowydajny węgiel - ekogroszek lub pellet. Duży zasobnik gwarantuje nieprzerwaną pracę kotła przez wiele dni. Kotły c.o. oferowane są z mocami od 12 do 24 kW i przeznaczone są do ogrzewania budynków mieszkalnych i przemysłowych. Gwarantują pracę ze sprawnością przekraczającą 94%. Pozwalają zaoszczędzić ponad 1500 kg węgla w sezonie. Są to ekologiczne kotły, których najwyższe parametry potwierdza certyfikat 5 klasy.

KOTŁY C.O. Z PODAJNIKIEM

Automatyczne kotły c.o. zasilane paliwem stałym podawanym przez podajnik ślimakowy. Paliwem podstawowym jest wysokowydajny węgiel - ekogroszek. Zasobnik posiada pojemność od 150 do 520 litrów. Kotły c.o. oferowane są z mocami od 12 do 150 kW i przeznaczone są do ogrzewania budynków mieszkalnych i przemysłowych  o powierzchni od 120 do 1500 m2.

KOTŁY C.O. BEZ PODAJNIKA

Zasypowe kotły centralnego ogrzewania do wysokoefektywnego spalania węgla i miału. Wyposażone w ruszt żeliwny, wodny lub dodatkowy ruszt mechaniczny charakteryzują się wysoką trwałością i funkcjonalnością. Kotły c.o. dostępne są w mocach od 15 do 150 kW, co zapewnia komfort ogrzewania w domach, budynkach użyteczności publicznej i przemysłowych o powierzchni do 950m2.

Hybrydowe Systemy Grzewcze

Hybrydowe Systemy Grzewcze to unikalne rozwiązania firmy Galmet. Pozwalają na kompleksowe zaopatrzenie domu w energię pozyskiwaną ze źródeł odnawialnych. Ogrzewanie c.o. i ciepła woda użytkowa pozyskiwanie są z zachowaniem najwyższej ochrony środowiska naturalnego. Systemy hybrydowe pozwalają łączyć różne urządzenia - np. pompy ciepła, kotły grzewcze, kolektory słoneczne. Integralność ta polega na współdziałaniu i wspólnym oraz automatycznym sterowaniu kilkoma źródłami ciepła.
Nowoczesne hybrydowe systemy grzewcze to wariant ekologiczny (m.in. redukcja emisji CO2) i ekonomiczny w jednym. W pierwszym przypadku ciepło może być bowiem pobierane ze źródła, które w danym momencie jest bardziej ekonomiczne (pompy ciepła). Opcja ekologiczna polega na tym, że - gdy zachodzą odpowiednie okoliczności - wykorzystuje się lepsze parametry energii pierwotnej (temperatura zewnętrzna - kolektory słoneczne). Systemy hybrydowe nadają się zarówno do modernizacji już istniejących domów, jak i do nowego budownictwa. Systemy ogrzewania hybrydowego mają zastosowanie także w obiektach użyteczności publicznej. 

Systemy hybrydowe - dlaczego warto je wybrać?
Jakie zalety posiadają systemy hybrydowe:

 • gwarantują ciągłość dostarczania ciepła,

 • zapewniają najbardziej ekonomiczne rozwiązanie o danej porze roku,

 • stosowanie kilku nośników energii daje możliwość wyboru, które z dostępnych źródeł ciepła ma ogrzać dom i wodę,

 • wygoda użytkowania -  automatyczny system bezobsługowy.

 • Hybrydowy system grzewczy jest na tyle elastycznym rozwiązaniem, że pozwala na dostosowanie pracy układu do ceny paliw bądź warunków atmosferycznych. Latem np. można wykorzystywać głównie kolektory słoneczne.

Hybrydowe ogrzewanie domu

W sytuacji, kiedy ceny za energię ciągle rosną, warto rozważyć, czy hybrydowe ogrzewanie domu nie jest bardziej ekonomicznym rozwiązaniem
Zakup urządzeń jednego producenta pozwala na zastosowanie kombinacji wielu urządzeń, przy pewności, że cały Hybrydowy System Grzewczy będzie działał optymalnie i bez problemów. Wszystko po to, by sprostać indywidualnym wymaganiom każdego użytkownika.

Wybierając Hybrydowy System Grzewczy Galmet zyskujesz:

 • Jednego producenta, instalatora i serwis całego systemu.

 • Atrakcyjną cenę systemu.

 • Pomoc doradcy w doborze urządzeń.

 • Pomoc w znalezieniu lokalnego wykonawcy Twojej instalacji.

 • System, w skład którego wchodzą urządzenia korzystające z Odnawialnych Źródeł Energii (OZE), kwalifikujące się do dofinansowania z programów regionalnych i ogólnopolskich.

 • Lepszą jakość środowiska, w którym żyjesz.

 • Odpowiednio zarządzane hybrydowe ogrzewanie domu jest efektywne i docelowo przynosi ograniczenie kosztów związanych z dostarczaniem ciepła oraz ciepłej wody użytkowej.

Ogrzewacze wody

Ogrzewacze wody pozwalają na efektywne magazynowanie ciepłej wody i korzystanie z niej w dowolnym momencie. Gwarantują najlepsze wykorzystanie dostarczanego ciepła. Zasilane, cały rok, przez ekologiczne pompy ciepła, kolektory słoneczne, kotły na ekogroszek lub systemy elektryczne zapewniają nieprzerwaną pracę.

ELEKTRYCZNE OGRZEWACZE WODY

Ogrzewcze elektryczne to gwarancja komfortu nieprzerwanego dostępu do ciepłej wody użytkowej. Zasilane są przez wydajne grzałki elektryczne, chronione, przez RESIST-TECH®. Wyposażone w samouczące sterowniki pozwalają na oszczędność do 16% kosztów rocznie. Specjalnie wypalana emalia ceramiczna zapewnia ochronę zbiornika i higieniczne użytkowanie.

WYMIENNIKI C.W.U. Z WĘŻOWNICĄ SPIRALNĄ

Pionowe wymienniki SGW(S) zapewniają ciepłą wodę użytkową poprzez współpracę z kotłami c.o.: olejowym, gazowym, węglowym lub kominkiem. Instalowane w pozycji wiszącej lub wolnostojące, z przyłączami z dołu, góry lub boku pozwalają na optymalny dobór rodzaju wymiennika do danej inwestycji. Zasilane opcjonalnie grzałką elektryczną zabezpieczają ciepłą wodę użytkową przez cały rok.

WYMIENNIKI C.W.U. DO POMP CIEPŁA

Wymienniki Maxi i Maxi Plus, umożliwiają optymalne wykorzystanie zalet pomp ciepła. Wyposażone w podwójną wężownicę spiralną zapewniają wygodę użytkowania i niewielkie straty ciepła. Duża pojemność wymiennika zapewnia nieprzerwane dostawy ciepłej wody. Zastosowanie ochrony RESIST-TECH® gwarantuje do 50% dłuższą żywotność zbiornika. Wymienniki biwalentne Maxi Plus posiadają dodatkową wężownicę do współpracy z kolektorami słonecznymi.

WYMIENNIKI C.W.U. POZIOME

Wymienniki poziome do gwarancja szybkiego dostępu do ciepłej wody użytkowej w instalacjach c.w.u zasilanych poprzez kotły c.o. Za dotarczenie ciepła do zbiornika wody użytkowej odpowiada zewnętrzny płaszcz wodny, pojedyncza lub podwojna  wężownica typu U lub wężownica spiralna. Wymienniki poziome oferowane są w pojemnościach od 80 do 300 litrów.

WYMIENNIKI C.W.U. Z 2 LUB 3 WĘŻOWNICAMI

Wymienniki biwalentne, pionowe oferujące możliwość maksymalnego wykorzystania kilku źródeł. Dwie lub trzy wężownice spiralne umożliwiają podłączenie jednocześnie kolektorów solarnych, pompy ciepła i kotła c.o. i zasilanie  przed jeden lub wszystkie źródła ciepła. Oferowana pojemność: od 200 do 1500 litrów.

KOMBINOWANE ZBIORNIKI AKUMULACJI CIEPŁA

Urządzenia umożliwiają podłączenie kilku źródeł ciepła. W jedym zbiorniku znajduje się akumulator wody c.o. oraz zbiornik ciepłej wody użytkowej.

ZBIORNIKI AKUMULACYJNE - WARSTWOWE MULTI - INOX

Zbiorniki MULTI – INOX łączą zalety bufora centralnego ogrzewania i wymiennika c.w.u. Warstwowe układanie się wody w buforze zapewnia szybki dostęp do c.w.u. Wężownica zbiornika wykonana jest z nierdzewnej, pofalowanej rury SPIRAFLEX, co zapewnia jego bezawaryjną pracę. Bufor może być zasilany przez dowolny kocioł c.o., pompę ciepła. W opcji 1 lub 2 wężownice do dodatkowych źródeł ciepła. Pojemność: od 450 do 2000 l.

ZBIORNIKI WARSTWOWE DO KOTŁÓW GAZOWYCH

Zbiorniki warstwowe zasilane z kotłów gazowych dwufunkcyjnych. Magazynują ciepłą wodę użytkową i pozwalają na jej wykorzystanie bez uruchamiania piecyka. System taki gwarantuje szybki dostęp do c.w.u. i mniejsze zużycie gazu.

ZBIORNIKI BUFOROWE NIEEMALIOWANE

Zbiorniki wody grzewczej - buforowe przeznaczone są do  zwiększania wydajności i trwałości układów c.o. Stosowanie zbiorników pozwala ograniczyć częstotliwość załączania kotła c.o., lub pompy ciepła, które stanowią źródło ciepła w budynku. Umożliwia utrzymanie stabilnej temperatury w układzie centralnego ogrzewania. Bufor może być zasilany z kilku źródeł ciepła jednocześnie. Pojemność: od 200 do 5000 litrów.

Zestawy solarne

Słońce stanowi największe, niewyczerpalne źródło energii cieplnej. Zapewnia, tym samym, nieograniczone możliwości ogrzewania budynków i wody użytkowej. Najefektywniejszym sposobem przetwarzania energii słonecznej jest stosowanie kolektorów słonecznych o wysokiej sprawności. Kompletne zestawy solarne gwarantują pozyskiwanie energii cieplnej i wykorzystanie jej w dowolnym momencie. Zestawy solarne to ekologiczne, bezpieczne rozwiązanie dla każdego. W ofercie posiadamy kolektory słoneczne próżniowe i płaskie.

KOLEKTORY SŁONECZNE PŁASKIE

Kolektor słoneczny płaski zapewnia maksymalne wykorzystanie energii słonecznej do ogrzewania pomieszczeń lub wody użytkowej. Układ 12 lub 16 rurek tworzy podwójną harfę, która połączona ultradźwiękowo z absorberem zapewnia optymalne wykorzystanie możliwości kolektora. Zestawy solarne są dostosowane do polskich warunków atmosferycznych. Najwyższą sprawność kolektora płaskiego 82,9%, potwierdza certyfikat "Solar Keymark".

ZESTAWY Z KOLEKTORAMI PŁASKIMI, MIEDZIANYMI

Zestawy solarne z kolektorami płaskimi, miedzianymi przeznaczone są do ogrzewania wodylub wspomagania instalacji c.o. Tworzą je kolektory płaskie miedziane, których jakośćpotwierdza europejski certyfikat "Solar Keymark". Wydajne kolektory o wysokiej mocy i sprawności korzystają z darmowej energii słońca. Pojemny ogrzewacz pozwala korzystać z ogrzanej wody przez całą dobę. Wielkość zestawu dobierana jest do liczby domowników.