Montaż grzejników kanałowych

Description of your first forum.
admin
Site Admin
Posty: 4
Rejestracja: sob mar 31, 2018 4:35 pm

Montaż grzejników kanałowych

Post autor: admin » śr kwie 04, 2018 1:54 pm

Montaż kanału grzewczego, przyłączy oraz samego wymiennika powinien być wykonany przez fachowca o odpowiednich kwalifikacjach.
Warstwy podłoża obok i pod wanną kanału grzewczego powinny stanowić kontynuację warstw posadzki – patrz rysunek poniżej.

ObrazekObrazek

Każda wanna zestawu ogrzewania kanałowego wyposażona jest w cztery regulatory wysokości znajdujące się w narożnikach jej dna. Mają one za zadanie ułatwić precyzyjne zgranie górnej krawędzi obramowania z ostatecznym poziomem posadzki, a także jej wypoziomowanie.
 • Zaplanować i wyznaczyć miejsce montażu zestawu ogrzewania kanałowego. Zestaw sytuujr się równolegle do ściany (przeszklenia). Odległość od niej jest sprawą indywidualną użytkownika. Jeśli ściana zewnętrzna jest dobrze ocieplona, zestaw kanałowy może bezpośrednio do niej przylegać. Przeważnie zestaw montowany jest równolegle, przyściennie w odległości od 0 do 30 cm od przeszklenia. Zasłony, firany nie mogą być przeszkodą dla swobodnej cyrkulacji powietrza w kanale.
 • Wykonać wnękę w posadzce o wymiarach dostosowanych do swobodnego wstawienia w nią planowanego zestawu kanałowego z zachowaniem zasadsztuki budowlanej.
 • Grubość warstwy ocieplenia pod wanną i obok niej powinna być dostosowana do technologi wykonania posadzki oraz jakości ocieplenia obiektu. Warstwa ocieplenia ma także za zadanie kompensowanie dyskretnych zmian wymiarów wanny pod wpływem występujących różnic temperatury.
 • Wstawić wannę kanału w uprzednio przygotowany otwór montażowy.
 • Skontrolować ronoległość, odległość zestawu od ściany.
 • Za pomocą imbusowych śrub regulacyjnych wyrównać, wypoziomować wannę kanału.
 • Założyć rozpórki montażowe.
 • Za pomocą kotew lub śrub z kołkami rozporowymi umocować wannę kanału na stałe do podłoża. Puste przestrzenie pod wanną można wypełni pianką poliuretanową lub wylewką samopoziomującą.
 • Wprowadzić do wanny stosowne akcesoria hydrauliczne.
 • W przypadku systemu kanałowego z wentylatorem wprowadzić do wanny zasilanie elektryczne.
Obrazek
 • Po wykonaniu wszystkich podłączeń (hydraulicznych, elektrycznych), na czas wykonywania końcowej wylewki, wannę a szczególnie obramowanie wanny należy zabezpieczyć przed odkształceniem – przede wszystkim zmianą wymiaru jego światła. Niezabezpieczenie obramowania wanny może skutkować niewspółmiernością wymiaru podestu względem wymiaru obramowania i odrzuceniem ewentualnych roszczeń reklamacyjnych z tego tytułu. Należy zastosować fabryczne rozpórki montażowe dołączone do każdego zestawu lub według wymiaru ich szerokości dociąć płytę o grubości 20 mm zakrywającą całkowicie pole obramowania.
 • Elementem przenoszącym obciążenie podestu na podłodze jest obramowaniem stosownie do planowanego obciążenia w trakcie użytkowania.
UWAGA! Profil wanny kanału nie jest przeznaczony do przenoszenia jakichkolwiek obciążeń.
ODPOWIEDZ